20131114 Pianista roku-bude vyhlášen v New York Café - Prague

Pianista roku 2013 - bude vyhlášen v New York Café – Prague

Praha 14. listopadu 2013

New York Café a PETROF vyhlásil  2. ročník soutěže o nejlepšího pianistu roku

Pianista roku je soutěž o nejlepšího „barového“ pianistu, jejímž cílem je vrátit živou hudbu zpět do kaváren mezi lidi. Talentovaní klavíristé se mohou přihlašovat do 10. ledna 2014.

Soutěž o nejlepšího pianistu roku má kořeny v Maďarsku, kde se první ročník soutěže konal ve vyhlášené kavárně New York Café v Budapešti v roce 2012, v hotelu Boscolo Budapest. Karel Ziegler, Food & Beverage Director hotelu Boscolo Prague tuto myšlenku přenesl i do pražské pobočky New York Café a pro její uskutečnění se spojil s největším evropským výrobcem klavírů a pianin, společností Petrof. První ročník soutěže Pianista roku se konal v únoru – březnu 2013.

Porota soutěže zasedne ve stejném obsazení: Petr Malásek – uznávaný klavírista, skladatel, aranžér, producent, Jitka Fowler Fraňková – vyhledávaná koncertní klavíristka a pedagožka,   a Rostislav Čapek – světoznámý výrobce strunných nástrojů a pořadatel koncertů akustické hudby.

Neveřejná část soutěže proběhne 17. a 18. ledna 2014, kdy odborná porota vybere 15 soutěžících, kteří poté změří svůj talent v pěti veřejných kolech. Každý soutěžní večer bude mít své specifické téma a účastníci se budou snažit ve vyhrazeném čase zaujmout porotu          i publikum. Diváci budou mít aktivní možnost volby svého oblíbeného pianisty a hlasování bude probíhat i na internetu. V každém kole budou vyřazeni čtyři soutěžící, jeden z nich, ale dostane na základě volby po internetu šanci vrátit se do soutěže. V průběhu soutěže do poroty zasedne i čestný porotce, který bude překvapením večera – minulý rok se v této roli např. představili Jiří Suchý nebo David Koller.

Díky společnosti Petrof si soutěžící zahrají na klavír PETROF P 210 Pasat. Jedná se o nejoblíbenější model z mistrovské řady s jasným a zpěvným tónem, který svými zvukovými parametry zastíní i mnohé klavíry větších rozměrů. Ve finále se soutěžící mohou těšit na úplnou novinku – mistrovský klavír ANT. PETROF AP 275, nesoucí jméno po zakladateli firmy a stejné označení jako první nástroje, které z této mistrovské dílny vyšly. Tento koncertní nástroj, vyrobený v oddělení vývoje, tak symbolicky slaví 150 let od založení firmy v roce 1864.

K soutěžním večerům patří i atmosféra kulturního salonu, kde mají diváci přímý kontakt se soutěžícími, porotou i mezi sebou. New York Café přispívá k atmosféře nejen luxusními prostory, ale i gurmánským zážitkem. Součástí vstupného na veřejná soutěžní kola v ceně 650 Kč je lahodná večeře v bufetovém stylu, která představí to nejlepší z kuchyně New York Café. Během každého večera proběhne i divácká soutěž s atraktivními cenami od našich partnerů, např. společnosti Merlot d’Or, dovozce exkluzivních francouzských vín či hotelu Boscolo Prague.

Vítěz získává finanční odměnu a možnost lukrativního veřejného vystoupení. Další ceny zahrnují například víkendový pobyt v hotelu Boscolo Budapest s dopravou a večeří v Budapešti, pobyt v hotelu Boscolo Prague, či poukaz do lázní Boscolo Spa v Praze.

První ročník soutěže se konal v únoru a březnu 2013 za velkého zájmu veřejnosti. Vítěz Petr Ožana získal věcnou cenu a možnost veřejných vystoupení, např. letos vystoupí na vánočním galakoncertu popové hvězdy Petry Janů ve velkém koncertním sále Lucerny a úspěšně rozvíjí i spolupráci s divadlem Semafor.

„Jsem moc ráda, že můžeme být partnery této skvělé soutěže. První ročník byl skutečně povedený a vzešlo z něho mnoho báječných muzikantů, se kterými je radost dále spolupracovat. Už teď jsem napjatá, jaké talenty přinese druhý ročník,“  řekla  Zuzana

„Naším cílem je podpořit kulturní život v Praze a učinit z naší unikátní historické kavárny místo, kde zní živá hudba každý den a kde mohou lidé nalézt inspiraci. Miluji atmosféru celé soutěže a spolupráci se společností Petrof. Těším se na setkání s talentovanými lidmi z různých prostředí a mám radost, že ke kultuře připojíme i kulinářská potěšení připravená naším týmem,“ řekl  Karel Ziegler, F&B Director hotelu Boscolo Prague.

„Pianista roku je soutěž podle mého gusta. Soutěžící musí podat brilantní výkon, zaujmout publikum a prokázat stylovou pohotovost, přirozenou muzikálnost a ještě něco navíc... říkejme tomu třeba ten pověstný x-faktor. Zkrátka to všechno, proč má smysl se zabývat něčím tak krásným a těžkým, jako je hra na hudební nástroj. Všichni mají můj obdiv a držím jim palce!“ vzkázal  soutěžícím  Petr Malásek.

Veškeré informace o soutěži včetně pravidel a registračního formuláře pro soutěžící zájemci naleznou na stránkách www.pianist.cz a na Facebookových stránkách soutěže www.facebook.com/pianistaroku.

STRUČNĚ INFORMACE K PIANISTOVI  2013

Kde: New York Café – Prague, hotel Boscolo Prague, Senovážné náměstí 13, Praha 1

Kdy: neděle 2.2., 16.2., 2.3., 16.3., 30.3. vždy od 19:00 do cca 22:00

Porota: Petr Malásek, Jitka Fowler Fraňková, Rostislav Čapek

(a jako překvapení čestní porotci v podobě zajímavých celebrit)

Moderátor: Vladimír Kroc

Vstupné na veřejná kola: 650 Kč včetně večeře bufetovým stylem a sklenky na uvítanou

New York Café – Prague je pražskou pobočkou slavného New York Café v Budapešti. Kavárna se nachází v prostoru novorenesančního lobby hotelu Boscolo Prague. V životě kavárny hraje důležitou roli kultura – návštěvníci si mohou vychutnat své oblíben jídlo během pravidelných literárních, hudebních či jiných uměleckých akcí.

Společnost PETROF je největším výrobcem klavírů a pianin v Evropě, jež v roce 2014 slaví 150 let výročí od svého založení. Nástroje značky PETROF přinášejí potěšení nejen mistrovským interpretům, skladatelům, studentům a jejich učitelům, ale svým romantickým kultivovaným tónem pak především rozechvívají srdce tisícům milovníků hudby na celém světě.

SveP.

hanus@petrof.com,  www.pianist.cz, www.petrof.cz¨, www.facebook.com/pianistaroku

ą
Svetozár Plesník JUDr.,
15. 11. 2013 7:13
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
15. 11. 2013 7:14
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
15. 11. 2013 7:14
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
15. 11. 2013 7:14
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
15. 11. 2013 7:14
Comments