20130813 MODELKY s.r.o.

TISKOVÁ ZPRÁVA

 

Regina Rázlová se po 18 letech vrací na filmové plátno v komedii Modelky s.r.o.

 

Praha (13. srpna) – Osmnáct let po oscarovém Koljovi se herečka Regina Rázlová vrací na filmová plátna v bláznivé komedii z prostředí modelingu nazvané Modelky s.r.o.. Ba co víc - v luxusu a v záři diamantů. Po jejím boku se dále objeví Jiří Štěpnička, Nikol Moravcová, Martin Kraus, Martin Písařík, Evelyna Steimarová, Aneta Krejčíková, Daniela Peštová a další. O hudbu se postará skupina Ising.

 

„Nabídek na návrat před kameru jsem měla už několik, ale odmítla jsem je, protože šlo o dramatické věci, a já jsem si dramat v životě užila více než dost. Už mi moc času nezbývá, ráda bych se zbytek života bavila, takže když jsem dostala nabídku jedné z hlavních rolí v bláznivé komedii Modelky s.r.o., a když jsem scénář přečetla jedním dechem a dobře jsem se u něj bavila, ráda jsem kývla,“ říká herečka Regina Rázlová. Její „protivnici“ v Modelkách ztvární Evelyna Steimarová. Co jí se na nabídce líbilo? „Roli jsem vzala ze tří důvodů. Ten první byla možnost zahrát si s Reginou Rázlovou, protože jsme se nikdy herecky nepotkaly. Pak kvůli režisérovi, který mě tak dlouho ukecával, abychom se sešli, až jsem nakonec kývla. Ještě před čtením scénáře jsem si ale říkala, že na roli majitelky modelingové agentury nemám. A třetí důvod byl scénář. Když jsem ho četla, bavila jsem se u něj tak, že nebylo o čem přemýšlet,“ říká Evelyna Steimarová.

 

Modelky s.r.o. se podle autorů ponesou ve stylu filmů Ďábel nosí Pradu a Zoolander a vypráví příběh dvou konkurenčních modelingových agentur, které vedou někdejší dvě kamarádky (Regina Rázlová a Evelyna Steimarová), ale už 40 let nesmiřitelné rivalky, ikony českého módního světa. V roce 1967 se obě zúčastnily soutěže Miss Československo, a protože (samozřejmě) vyhrála jen jedna, ta druhá prohru neunesla a od té doby si dvě dnes už letité dámy vjíždějí do vlasů, dělají si naschvály, sabotují si módní přehlídky, pomlouvají se. A předhánějí se, která objeví další Evu Herzigovou, aby mohla na tu druhou jejím prostřednictvím ze zahraničních módních mol udělat pořádně dlouhý nos.

 

Když se pak na scéně objeví tvář mladičké Martiny (Nicola Votavová), jež všem svou krásou doslova vyrazí dech, svedou boj o to, která z nich ji uloví do své stáje. Která vyhraje? A prohloubí se tím jejich rivalita, nebo ty dvě znesvářené „babičky“ konečně zakopou válečnou sekyru a obnoví své přátelství?

 

Tento leitmotiv tvoří pomyslnou červenou nit filmu Modelky s.r.o., který bude jako luxusní náhrdelník ověšen příběhy dalších postav, jakými jsou modelky (Nikol Moravcová a Tereza Jemelíková, Kateřina Votavová) balící známé sportovce, fotograf (Martin Kraus), kterému jde jen „o to jedno“, zženštilí vizážisté a kadeřníci, milionář (Petr Novotný), který se snaží udělat topmodelku ze své nehezké dcery (Ivana Korolová), zpěváci, dívky, které nevědí, kdy přestat s plastikami (Aneta Krejčíková), začínající modelky (Nicola Votavová) redaktorky a redaktoři life-stylových časopisů a další, kteří tvoří současný módní svět, jeho pozlátko, lesk, bohatství.

 

„Poslední dobou se návštěvníkům kin stále dokola dostává hořkých dramat a psychologických příběhů, ale čistokrevnou komedii, u které by mohl na hodinu a půl přestat vnímat blbou náladu ve společnosti a nechat se dobře a neblbě pobavit, tu nebyla několik desítek let,“ říká autor scénáře a režisér David Laňka, pro něhož je film po několika krátkometrážních filmech celovečerním debutem, na němž spolupracuje s režisérem a producentem Tomášem Magnuskem. Inspirací k napsání scénáře Laňkovi byly vlastní zkušenosti z doby, kdy pracoval v redakci life-stylového časopisu. „Přes všechnu nadsázku, v níž bude film vyprávěn, se všechno, co diváci ve filmu uvidí, skutečně stalo, i když o tom budou zřejmě často upřímně pochybovat. Ale ve světě módy není o absurdní a komické situace nouze.“

 

Film z produkce MGF bude samozřejmě „pastvou“ pro oči módních labužníků. Návrhář a stylista Marko Lopatić, který se postará o vizuální stránku hlavních postav, se rozhodl co nejvíce možných scén řešit za pomoci kolegů a kolegyň z oboru. Čímž chce mezi lidi dostat více české módy, ta je podle něj nejvíce nedoceněná právě u nás v Čechách. Pomocnou ruku, nebo pomocný model tak poskytli Kateřina Geislerová, Zuzana Kubíčková, nebo butik La Gallery Novesta, který se zaměřuje výhradně na módu českých tvůrců. „S tvůrci filmu jsme se shodli na tom, že chceme podpořit české módní tvůrce a značky, a já jsem za to rád,“ doplňuje Marko Lopatić.

 

A co víc, herci budou „ozdobeni“ luxusními diamantovými šperky mezinárodní značky s českými kořeny D.I.C., a to šperky za stovky miliónů korun, které neustále stráží speciální ochranka. Hlavní herecké postavy se pak budou pyšnit luxusní limitovanou sérií hodinek Štěpánek Berdych.

 

Komedie Modelky s.r.o. se bude odehrávat v prostorách velkolepých kanceláří, paláců a soukromých vil. Část děje je situována do Itálie, závěr filmu se pak odehraje na velkolepé módní přehlídce v královehradeckém OC Futurum. A obyvatelé Hradce Králové, kteří mimochodem mají možnost se natáčení v OC Futurum zúčastnit, se mají skutečně na co těšit, protože vinou intrik a naschválů hlavních hrdinek dopadne závěrečná show tak, že celý Hradec téměř lehne popelem.

 

Premiéra filmu je plánována na polovinu roku 2014.

 

ą
Svetozár Plesník JUDr.,
13. 8. 2013 12:33
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
13. 8. 2013 12:33
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
13. 8. 2013 12:33
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
13. 8. 2013 12:33
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
13. 8. 2013 12:33
Comments