20121015 - TK AKC ČR - 23. olympiáda IKA v ERFURTU

IKA Erfurt 2012, 5. – 10. října 2012

/Tisková zpráva/

 

Z průběhu 23. olympiády IKA v německém Erfurtu ve dnech 5.- 10. října 2012 informoval ve svých zprávách každý den manažer Národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů ČR Tomáš Konopka, manažer týmu, další informace jsme průběžně doplňovali na webové stránky Asociace www.akc.cz

 

… připravili jsme pro Vás malé shrnutí …

 

Počátkem říjnových dní uvítaly brány německého výstaviště v Erfurtu 54 národních týmů, tj. více než 300 kuchařů. Poprvé například přijeli i zástupci Guatemaly.

Z pěti kontinentů vyslaly jednotlivé státy své týmy, složené pochopitelně z nejlepších kuchařů a cukrářů, aby reprezentovali svou zemi a získali ocenění nejvyšší – olympijské medaile.

Slavnostní zahájení po příjezdu 5. října uvedl mimo jiné Robert Oppeneder a prezident WACS (celosvětové asociace) Gissur Gudmundsson a v průběhu ceremoniálu, kdy byl zažehnut i olympijský oheň, popřáli všem hodně štěstí při zvládnutí změn, které byly od poslední olympiády zavedeny.

 

Ve svých kategoriích přijely soutěžit dále regionální, vojenské a cateringové týmy

a jednotlivci. Všichni profesionálové v rondonech se určitě pečlivě připravovali, protože

účast v této světové soutěži znamená změřit jednou za čtyři roky své síly  v kuchařském, cukrářském a carvingovém umění s vědomím, že vítěz v každé kategorii může být vždy jen jeden. Národním týmům se ve výsledku sčítaly body za výstavu studené kuchyně

a za přípravu teplého menu (junioři připravovali 90 porcí dvouchodového – vegetariánský předkrm  a rybu jako hlavní chod, seniorské týmy 110 porcí tříchodového menu) a jeho výdej do Restaurace Národů. Tým se skládal u juniorských týmů z 5ti kuchařů, 1 myče nádobí

a nevařícího kapitána, seniorský tým měl rovněž 6 členů, z toho ale jednoho cukráře

a kapitána dozorující práci a výdej. Jednotlivá menu si mohli návštěvníci objednat již půl roku dopředu prostřednictvím internetu nebo si jej zakoupit na místě. Ceny za ochutnávku nebyly jednotné (menu národního týmu 44,- EUR, juniorský tým 22,- EUR, vojenský tým 28,- EUR a cateringový tým 16,- EUR). Celkově bylo vydáno v Restauraci Národů přes 9 000 porcí menu.

 

Soutěžilo se dle rozlosování z listopadu loňského roku – 5 dní, odborný doprovodný program byl rozložen do 3 výstavních hal veletrhu Inoga. Komise byla mezinárodní, komisaři WACS byli velmi přísní a nároční, soustředili svou pozornost nejen na průběh práce, chuť vzhled, složení, opakování prvků a surovin, barvu a harmonii, jak je zvykem, akcentovali dodržování ekonomické stránky, hospodaření se surovinami, ergonomii, spolupráci a sehranost týmu, hygienu; své hodnocení, kritiku, chyby a doporučení sdělili vždy všem týmům po ukončení výkonu.

 

Asociace kuchařů a cukrářů ČR vyslala za podpory svých partnerů reprezentovat Českou republiku Národní tým pod vedením manažera Tomáše Konopky a kapitána Jana Horkého

a Juniorský národní tým pod vedením manažera Martina Slezáka a kapitána Vladislava Stupariče. Tým doprovázela manažerka Asociace Zuzana Albrechtová a fotograf Michal Moučka, kterému patří velké poděkování za trpělivost a neúnavnou práci při zajištění veškeré fotodokumentace z příprav i průběhu celé soutěže.

 

Národní tým pracoval ve složení:

Tomáš Konopka, kulinářský poradce Nestlé Professional ČR

Jan Horký, šéfkuchař restaurace Zlatá Praha hotelu InterContinental Praha

Radek David, šéfkuchař La Veranda, Praha

Patrik Bečvář, kuchař restaurace Zlatá Praha hotelu InterContinental Praha

Norbert Hojda, šéfkuchař restaurace Hospoda Domov Liberec

Miroslav Husák, šéfkuchař hotelu Best Western Premiér Hotel International Brno

Pavlína Klopfštoková, vedoucí učitel odborného výcviku SŠŘaS Děčín

Lukáš Skála, zástupce šéfcukráře hotelu InterContinental Praha

Martin Svatek, šéfkuchař hotelu Nautilus Tábor

Michal Šmíd, kulinářský poradce

Petr Vlásek, šéfkuchař restaurace Il Convento, Praha

 

Juniorský národní tým pracoval ve složení:

Martin Slezák, člen představenstva AKC ČR, pobočka Praha a Střední Čechy, majitel Restaurantu Konírna, Praha

Vladislav Stuparič, majitel  školícího střediska Atelier-culinary, Praha

Roman Zejkan, Ristorante SOAVE, Praha

Daniil Gorovoy, Trója catering,  restaurace Castle residence, Praha

Jakub Vobořil, hotel Yasmin, restaurant Noodles, Praha

Petr Lindr, Restaurace Como, Praha

Zuzana Sychrová, Restaurace U Zlaté studně, Praha

Jakub Lev, Střední škola hotelnictví a gastronomie hotelu International, Praha

Jakub Kymlička, Střední škola hotelnictví a gastronomie hotelu International, Praha

Kryštof Ryba, Ristorante SOAVE, Praha

Michal Strejc, SOU gastronomie U Krbu, Praha

Michaela Kellerová, hotel Hilton, Praha

 

Práci obou našich týmů a jejich přípravu, tréninky a prezentace v podobě výstav či praktického vaření pro hosty za poslední čtyři roky měli možnost sledovat jak zástupci médií, tak partneři AKC ČR, jimž patří všem velký dík za podporu, protože práce bylo hodně a všichni členové týmů ji museli zvládnout ve svém volném čase nebo na úkor svých pracovních povinností, a proto děkujeme všem našich reprezentantů zaměstnavatelům za ochotu, trpělivost a podporu.

O veškerých aktivitách jsme informovali i prostřednictvím webových stránek AKC ČR.

Soutěžní vystoupení našich týmů bylo rozděleno do čtyř dnů, takže jsme se střídali

a trochu samozřejmě i míjeli při přípravě v domovském hotelu  AM Wald 40km od Erfurtu

a výkonu na výstavišti. Logistika byla náročná, ale v hotelu nám vyšli maximálně vstříc

a ochotně nám přenechali zázemí, občas jsme měli možnost využít i pokoje na krátké

chvilky odpočinku.

 

Po zhodnocení našich výkonů komisí Vám můžeme oznámit, že jsme pro Českou republiku získali 2 stříbrné medaile a 2 medaile bronzové!!!

Národní tým získal bronzovou medaili za studenou kuchyni, stříbro za teplou, v součtu

potom celkově stříbro !!! Zlatá medaile nám „utekla“ o několik desetin bodu.

Juniorský národní tým získal bronz za teplou kuchyni a stříbrnou medaili za studenou kuchyni, v součtu bronzovou medaili.

Z celkového počtu týmů jsme obhájili a zůstali na středních příčkách.

K vítězství jsme při závěrečném vyhlášení zatleskali švédskému týmu.

 

Poděkování ale patří také všem našim fanouškům, kteří přijeli do Erfurtu podpořit

naši reprezentaci. Bylo to v historii asi poprvé, kdy se u studené tabule Národního týmu odehrálo  dostaveníčko českých kulinářů; bylo jich tolik, že se téměř nevešli do objektivu fotografa Michala Moučky – a to i přesto, že měl štafle a vše fotil z výšky. Společně s prezidentem AKC  ČR Miroslavem Kubecem, ředitelkou Marion Bubner, víceprezidentem Jindřichem Žydkem, členy představenstva AKC ČR, kolegů z poboček a našich přátel z celé republiky jsme si připili sektem na úspěch našich vystoupení a zdar českých kuchařů. Přijeli

i Kluci v akci a přidali se kolegové ze Slovenska i dalších zemí…

Všem účastníkům setkání ještě jednou děkujeme, všichni si této podpory velmi vážíme a moc nás znamená.

 

„Myslím si, že výkon našich obou týmů byl profesionální, konkurence však byla opravdu silná. Potřebovali bychom větší podporu nejen partnerů, ale například hotelů – těm můžeme nabídnout jako tým například přípravu menu pro nějakou akci, která pro nás bude zároveň tréninkem. A co se týká organizace soutěže? Do budoucna bychom uvítali přítomnost technické komise po celou dobu soutěže a možnost odnést osobně komisí vybrané porce – každému komisaři celé menu tak, abychom věděli, že se jídlo nikde „nezdrží“ a kapitán bude moci například menu, jeho složení a základní myšlenku odprezentovat jako celek,“  zhodnotil soutěž kapitán Juniorského národního týmu, Vladislav Stuparič.

 

 

„Při prezentaci Národního týmu svou účastí na večeři v Restauraci národů podpořila náš tým Marion Bubner, ředitelka Nestlé Professional, zástupce generálního partnera Národního teamu AKC ČR. Živě se zajímala o průběh vaření a organizaci soutěže. Menu jí velmi chutnalo, zvlášt pochválila dezert, naše menu přišli ochutnat i naši milí kolegové z firmy Vitana - Zdeněk Hladík, Drahuška Bečvářová a Karel Rut. Nejenže jsme od nich měli porovnání s jinými menu z první ruky, ale i jako jediný tým jsme se od nich dočkali i bouřlivého skandování při ohlašování teamů. Náš dík za podporu týmu putuje i do Vitany! “, uvedl Tomáš Konopka, manažer Národního týmu.

 

„Menu juniorů jsem ochutnal a osobně dávám za menu jako takové zlatou. Dokonce jsem si pochutnal i na vegetariánském předkrmu. Při soutěži jsou však ve hře i další kritéria. Díky tomu, že nás přijelo podpořit tolik kuchařů, kulinářů, další kolegové, například z Makra, AHR a díky degustaci jsme měli možnost i porovnávat. Jak jsem mohl v průběhu čtyř let posoudit – celkově bych zhodnotil naše vystoupení jako velmi úspěšné. Oba týmy se úžasně vypracovaly, jejich práce byla skvělá a kvalitativní posun je velký …ale bohužel, tak, jak se zlepšujeme my, zlepšují se i týmy ostatní, a to je vlastně ve výsledku pro gastronomii jako takovou i pro soutěžení pozitivní směr. Doufám, že takto to budou vnímat všichni, kteří naši práci sledují. Mimo soutěžících jsme měli českého zástupce i mezi komisaři. Marek Svoboda působil na pozici technického komisaře teplé kuchyně pro seniorské národní týmy. Je dobře, že máme své zástupce i při této vrcholné gastronomické soutěži a věřím, že již teď  máme motivaci do nového ročníku,“ řekl Miroslav Kubec, prezident AKC ČR a Kontinentální ředitel WACS pro střední Evropu.

 

 

Závěrem blahopřejeme i všem dalším soutěžícím, členům Bidvest Gastro Teamu, jednotlivcům, kteří měli odvahu soutěžit na olympiádě – kolegům Pudilovi (bronz),

Minářovi, Čížkovi (zlato)... i všem ostatním, které zveřejníme i na www.akc.cz

Velké poděkování patří generálnímu partnerovi Národního týmu AKC ČR, Nestlé Professional ČR, juniorský národní tým a reprezentaci České republiky v „Ulici národů“ podpořila agentura Česká centrála cestovního ruchu – CzechTourism, zvláštní poděkování patří hotelu InterContinental Praha.

Děkujeme všem partnerům AKC ČR a partnerům, kteří nám pomohli při přípravách a realizaci našeho vystoupení na IKA Erfurt 2012.

Podrobné informace, výsledky a fotografie – autor Michal Moučka – najdete

na www.akc.cz

 

 

Zuzana Albrechtová

Manažer AKC ČR

 

 

ą
Svetozár Plesník JUDr.,
15. 10. 2012 9:28
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
15. 10. 2012 9:28
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
15. 10. 2012 9:28
Comments