20121016 - Josef LAUFER - Roura od kamen a jiné povídky -

Povídky, které přimějí k úsměvu i zamyšlení

Ve čtvrtek 11.10.2012 vyšla  v Nakladatelství Fragment první povídková kniha oblíbeného herce a zpěváka Josefa Laufera. Úsměvné příběhy, které vznikly z anekdot, historek a příhod, vás zaručeně potěší, pobaví a některé přimějí i k zamyšlení. Slavnostní křest nové knihy Roura od kamen a jiné povídky se uskutečni 16. 10. v 16 hodin za účasti autora Josefa Laufera a hosta Zdeňka Trošky!

Soubor 11 autorských povídek je první knihou Josefa Laufera, která vyjde v Nakladatelství Fragment. Příběhy, k jejichž napsání hledal autor inspiraci ve svém okolí, vznikaly postupně z anekdot, jako např. povídka Roura od kamen, podle které získala kniha název. Jiné vzešly z historek či příhod ze života.

Josef Laufer, který je známý spíše jako zpěvák, herec, scenárista, režisér a moderátor, se poprvé představuje v roli autora literárního textu. Jeho úsměvná vyprávění zaujmou především svou reálností. Osudy popsané v příbězích se totiž mohou zdát čtenářům povědomé, mohly se stát. Hlavními hrdiny jsou obyčejní lidé, kteří prožívají každodenní starosti i radosti.

Anotace:

Mnohokrát jsem byl osloven, abych o sobě vydal sepsané spisy, jak je tomu zvykem u lidí s nepřehlédnutelným obličejem. Paměť je věc ošidná a ne vždycky člověku vyjeví pravdu prožitou, ale spíše pravdu časem k obrazu svému okrášlenou.

Asi by to v mém podání byla nuda, protože by se, vzhledem k mému věku, jednalo o několikasetstránkovou ságu. A tak mě napadlo, že bych se mohl pokusit o mnohem kratší a tudíž obtížnější útvar, jakým je povídka.
"Roura od kamen" je povídka vzniklá z anekdoty, která je o neodvratitelnosti osudu. A stejně tak i ostatní příběhy asi nebudou ctěnému čtenáři tak vzdálené od života kolem nás. A trochu fantazie taky neuškodí…
Josef Laufer

Autor: Josef Laufer
Ilustrátor: Vít Haderka
145x205 mm, váz., 112 str., 199 Kč

 

 

 

 

ą
Svetozár Plesník JUDr.,
16. 10. 2012 23:25
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
16. 10. 2012 23:25
Comments