20120331 - 1/2 maraton 2012

Nejrychlejší 1/2Maraton roku.

31. Březen 2012

Nejrychlejší 1/2Maraton roku. Oba traťové rekordy padly.

Kvalita je kvalita. Atsedu Tsegay přijel do Prahy s přáním zaběhnout pod 59 minut. Zdálo se, že chladnější a větrné počasí mu jeho přání překazí. Atsedu na počasí ale vůbec nebral ohledy a pražským divákům předvedl běžeckou parádu.

Na 15. kilometru využil situace, když se loňský vítěz a traťový rekordman Philemon Limo občerstvoval, zvýšil tempo a svůj sólo běh dotáhl až do cíle. Navíc v nejlepším čase letošního roku 58:47. Na tiskové konferenci Atsedu všem vyrazil dech, když prozradil, že běhá jen tři roky. On tohoto mladého Etiopana (20 let) se určitě dočkáme jistě dalších skvělých časů a to možná i na maratonské trati. Na tu se ale chystá až po olympiádě v Londýně.

Pro většinu bylo prvenství a skvělý čas Etiopana překvapením. Pro třetího v pořadí Philemona Lima nikoli. „Znám jeho schopnosti z loňského roku ze závodu ve Francii a moc dobře vím, jak dobrý a drsný chlapík to je. Když jsem ráno viděl, jaké je počasí, hned jsem věděl, kdo poběží dobře a že to bude rychlé“, pochválil Philemon soupeře.

I v závodě žen došlo k překvapení, když Joyce Chepkirui porazila svoji zkušenější keňskou kolegyni Lydiu Cheromei. Stejně jako muži, i na ženské trati traťový rekord neodolal a jeho současná hodnota je 1:07:03.

Nejlepšími českými závodníky byl Jan Kreisinger a Ivana Sekyrová.

ą
Svetozár Plesník JUDr.,
31. 3. 2012 12:31
ą
Svetozár Plesník JUDr.,
31. 3. 2012 12:32
Comments